11 کامیون اقلام غذایی از اردبیل به مناطق زلزله زده ارسال شد

11 کامیون اقلام غذایی از اردبیل به مناطق زلزله زده ارسال شد

 

اردبیل – خبرگزاری مهر: مدیر کل هلال احمر استان اردبیل گفت: 11 دستگاه کامیون اقلام غذایی و امدادی به مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی اعزام شده است.

بهرام غیبی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: این اقلام شامل 670 دستگاه چادر امداد، 130 تخته موکت، 800 تخته پتو، 100 کیسه جسد، دو هزار و 664 قوطی کنسرو، 10 هزار و 400 بسته مواد غذایی، 10 هزار بطری آب و 380 کارتن ظروف است.

وی افزود: همچنین 500 کیلو قند، 300 کیلو چای، یک تن برنج و 657 بطری روغن 900 گرمی به مناطق حادثه دیده فرستاده شده است

مدیر کل هلال احمر استان تصریح کرد: 25 دستگاه خودرو نیز برای تسریع انتقال مصدومان و مجروحان به شهرستان اهر ارسال شده و در حال ارائه خدمات است.

امدادگران اعزامی اردبیل به مناطق زلزله دیده به 130 نفر افزایش یافت

این مسئول تاکید کرد:با توجه به افزایش نیاز امدادرسانی بویژه در بخش درمانی نیروهای امدادی اعزامی هلال احمر به مناطق حادثه دیده زلزله تبریز به 130 نفر افزایش یافت 

به گفته وی در حال حاضر چهار رئیس شعبه به همراه 130 امدادگر و نجات گر در محل حادثه در مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی حضور دارند.

غیبی با بیان اینکه فرماندهی عملیات امداد و نجات شهرستان اهر به استان اردبیل واگذار شده است، متذکر شد: نیروهای امدادی از شهرستانهای پارس آباد، گرمی، نیر، نمین، سرعین و اردبیل به منطقه اعزام شده است.

وی تصریح کرد: هر یک از شهرستانها مسئولیت بخشی از عملیات را بر عهده گرفته تا با بسیج امکانات بتوان در کمترین فرصت بهترین خدمات را ارائه داد.

این مسئول یادآور شد: نیروهای امداد اعزامی استان آذربایجان غربی مستقر در ورزقان و نیروهای امداد استان اردبیل مستقر در شهرستان اهر است.

 

/ 1 نظر / 27 بازدید
شبهای بارانی

سوختم باران بزن شاید تو خاموشم کنی شاید امشب سوزش این زخمها را کم کنی آه باران ، من سراپای وجودم آتش است پس بزن باران ، بزن شاید تو خاموشم کنی سلام با شبهای بارانی منتظرم حضورت هستم اگر افتخار بدی و سر بزنی خوشحال میشم